החלקה יפנית

בשנים האחרונות נהפכה החלקת השיער ללהיט, לא מעט נשים וגברים פונים למספרה או למעצב השיער לשם החלקת השיער. החלקת השיער נעשית לפעמים לא רק לצורכי יופי, אלא לפעמים בעל שיער מקורזל או מתולתל אינו חפץ לבזבז שעות רבות על סירוק שערו, ולכן יעדיף לבצע החלקה קבועה שתחסוך לו את זמן הטיפול בשיער. בנוסף לכך בשנים האחרונות התווספו שיטות חדשות ומהירות להחלקת שיער שלא מזיקות לשיער וגורמות לו אף להראות שופע ובריא יותר הטרנד הנפוץ היום הוא החלקה יפנית.

במהלך החלקה יפנית

מהי החלקה יפנית

לא סתם נשים רבות ברחבי העולם וגם בארץ שואפות להחלקת שיער הן שואפות לא סתם לשיער חלק אלא שיער חלק כמשי. משאת נפשן של נשים רבות היא כבר לא חלום. החלקה יפנית פותחה על ידי המדענית יוקו ונרשמה כפטנט. רבים חושבים בטעות כי החלקה יפנית היא ההחלקה הראשונה שהומצאה בעולם, אך קדמו לה גם החלקות אמריקאיות. הסיבה לטעות הנפוצה נעוצה בעובדה כי ההחלקה היפנית היא הראשונה, שהורכבה מתערובת של מרכיבים עד לפיתוחה של פורמולה להחלקת שיער. התופעה של ההחלקה היפנית נבעה בעיקר מהצורך של כל נשות יפן לשיער חלק. נשים שנולדו עם שיער מתולתל גרמו למדענית לפתח טכנולוגיה המבוססת על החדרת חומר פעיל החודר לסיב השיער, ומחזיר אותו למצב החלק שלה. החלקה זו נעשית לא רק נפוצה ביפן אלא ברחבי העולם כולו ומתולתלות רבות הופכות את שערן במהירות לחלק. מותר לבצע החלקה יפנית בהריון יש לוודא כי מוצרי ההחלקה בעלי אישור של משרד הבריאות לשם כך יש ללכת למקום מוסמך לשם כך.

הבדל בין החלקה יפנית לאורגנית

ההבדל בין החלקה יפנית לאורגנית, שהחלקה יפנית נשארת קבועה לתמיד ואילו החלקה אורגנית יש לחדש אחת לשנה, ומצריכה טיפול בשיער לאחר מכן.

  • ומה עם לגבי גברים? החלקה יפנית לגבר בהחלט פתרון לגברים בעלי שיער מתולתל שמעדיפים שיער חלק ללא טיפול.
  • כמה זה עולה לנו? מחיר החלקה יפנית משתנה בין מעצב למעצב ובין אורך השיער , אך המחיר הממצע בין 1000-200 שקלים.